Monday October 1 – Boys

Championship Final Field Time Home Team Score Score Away Team
Final FL 1 1:00pm Fencibles Utd AFC 1 vs 2 Western Springs Racing

 

Plate Final Field Time Home TeamĀ  Score Score Away TeamĀ 
Final Bar 1 1:00pm Forrest Hill Milford De Vries 0 vs 1 Birkenhead Barcelona

 

Championship Semi Finals Field Time Home Team Score Score Away Team
SF1 Semi Finals McD 2 11:00am Western Springs Racing 3 vs 0 East Coast Bays Wood
SF2 Semi Finals McD 4 11:00am Fencibles Utd AFC 3 vs 0 Eastern Suburbs White

 

Plate Semi Finals Field Time Home Team Score Score Away Team
SF1 Semi Finals McD 1 11:00am Western Springs River 0 vs 5 Birkenhead Barcelona
SF2 Semi Finals McD 3 11:00am Papakura Nifty Nines 0 vs 3 Forrest Hill Milford De Vries

 

Pool Round Field Time Home Team Score Score Away Team
A 7 NW 1 9:00am Bucklands Beach AFC 1 vs 5 Birkenhead Barcelona
A 7 NW 2 9:00am Eastern Suburbs Lilywhites 2 vs 1 Three Kings Utd Brazil
A 7 NW 3 9:00am Ellerslie Red 2 vs 2 Forrest Hill Milford De Vries
A 7 NW 4 9:00am Fencibles Utd AFC 2 vs 1 Western Springs Racing
B 7 McD 1 9:00am East Coast Bays Wood 4 vs 0 Bay Olympic
B 7 McD 2 9:00am Eastern Suburbs White 6 vs 3 Three Kings Utd Argentina
B 7 McD 3 9:00am Hibiscus Coast AFC 1 vs 4 Papakura Nifty Nines
B 7 McD 4 9:00am Oratia United 0 vs 10 Western Springs River

 

Sunday September 30 – Boys

Pool Round Field Time Home Team Score Score Away Team
A 6 NW 1 1:00pm Eastern Suburbs Lilywhites 4 vs 1 Bucklands Beach AFC
A 6 NW 2 1:00pm Ellerslie Red 0 vs 3 Birkenhead Barcelona
A 6 NW 3 1:00pm Fencibles Utd AFC 3 vs 0 Three Kings Utd Brazil
A 6 NW 4 1:00pm Forrest Hill Milford De Vries 2 vs 2 Western Springs Racing
B 6 McD 1 2:00pm Eastern Suburbs White 1 vs 3 East Coast Bays Wood
B 6 McD 2 2:00pm Hibiscus Coast AFC 4 vs 0 Bay Olympic
B 6 McD 3 2:00pm Oratia United 2 vs 8 Three Kings Utd Argentina
B 6 McD 4 2:00pm Papakura Nifty Nines 1 vs 1 Western Springs River

 

Pool Round Field Time Home Team Score Score Away Team
A 5 NW 1 11:00am Ellerslie Red 0 vs 0 Eastern Suburbs Lilywhites
A 5 NW 2 11:00am Fencibles Utd AFC 4 vs 1 Bucklands Beach AFC
A 5 NW 3 11:00am Forrest Hill Milford De Vries 1 vs 2 Birkenhead Barcelona
A 5 NW 4 11:00am Three Kings Utd Brazil 0 vs 3 Western Springs Racing
B 5 McD 1 12:00pm Hibiscus Coast AFC 2 vs 3 Eastern Suburbs White
B 5 McD 2 12:00pm Oratia United 0 vs 6 East Coast Bays Wood
B 5 McD 3 12:00pm Papakura Nifty Nines 5 vs 1 Bay Olympic
B 5 McD 4 12:00pm Three Kings Utd Argentina 1 vs 2 Western Springs River

 

Pool Round Field Time Home Team Score Score Away Team
A 4 FL 1 9:00am Fencibles Utd AFC 2 vs 2 Ellerslie Red
A 4 Bar 1 9:00am Forrest Hill Milford De Vries 2 vs 1 Eastern Suburbs Lilywhites
A 4 McD 3 9:00am Three Kings Utd Brazil 2 vs 2 Bucklands Beach AFC
A 4 McD 4 9:00am Birkenhead Barcelona 0 vs 4 Western Springs Racing
B 4 McD 1 10:00am Oratia United 0 vs 10 Hibiscus Coast AFC
B 4 McD 2 10:00am Papakura Nifty Nines 1 vs 2 Eastern Suburbs White
B 4 McD 3 10:00am Three Kings Utd Argentina 1 vs 2 East Coast Bays Wood
B 4 McD 4 10:00am Bay Olympic 0 vs 1 Western Springs River

 

Saturday September 29 – Boys

Pool Round Field Time Home Team Score Score Away Team
A 3 McD 3 2:30pm Forrest Hill Milford De Vries 1 vs 5 Fencibles Utd AFC
A 3 McD 4 2:30pm Three Kings Utd Brazil 4 vs 2 Ellerslie Red
A 3 NW 1 2:30pm Birkenhead Barcelona 4 vs 2 Eastern Suburbs Lilywhites
A 3 NW 3 2:30pm Bucklands Beach AFC 1 vs 7 Western Springs Racing
B 3 McD 1 3:30pm Papakura Nifty Nines 10 vs 2 Oratia United
B 3 McD 2 3:30pm Three Kings Utd Argentina 3 vs 2 Hibiscus Coast AFC
B 3 FL 1 3:30pm Bay Olympic 2 vs 3 Eastern Suburbs White
B 3 Bar 1 3:30pm East Coast Bays Wood 4 vs 1 Western Springs River

 

Pool Round Field Time Home Team Score Score Away Team
A 2 McD 1 12:30pm Three Kings Utd Brazil 3 vs 6 Forrest Hill Milford De Vries
A 2 McD 2 12:30pm Birkenhead Barcelona 1 vs 1 Fencibles Utd AFC
A 2 McD 3 12:30pm Bucklands Beach AFC 4 vs 1 Ellerslie Red
A 2 McD 4 12:30pm Eastern Suburbs Lilywhites 1 vs 4 Western Springs Racing
B 2 FL 1 1:30pm Three Kings Utd Argentina 3 vs 6 Papakura Nifty Nines
B 2 Bar 1 1:30pm Bay Olympic 3 vs 1 Oratia United
B 2 NW 3 1:30pm East Coast Bays Wood 1 vs 1 Hibiscus Coast AFC
B 2 NW 4 1:30pm Eastern Suburbs White 1 vs 1 Western Springs River

 

Pool Round Field Time Home Team Score Score Away Team
A 1 McD 3 10:30am Birkenhead Barcelona 3 vs 0 Three Kings Utd Brazil
A 1 McD 4 10:30am Bucklands Beach AFC 3 vs 6 Forrest Hill Milford De Vries
A 1 NW 1 10:30am Eastern Suburbs Lilywhites 0 vs 6 Fencibles Utd AFC
A 1 NW 2 10:30am Ellerslie Red 0 vs 3 Western Springs Racing
B 1 McD 3 11:30am Bay Olympic 5 vs 2 Three Kings Utd Argentina
B 1 McD 4 11:30am East Coast Bays Wood 4 vs 3 Papakura Nifty Nines
B 1 FL 1 11:30am Eastern Suburbs White 7 vs 1 Oratia United
B 1 Bar 1 11:30am Hibiscus Coast AFC 3 vs 3 Western Springs River

 

POOL A RESULTS

TEAM P W L D F A GD Pts
Fencibles Utd AFC 7 5 2 24 6 18 17
Western Springs Racing 7 5 1 1 24 6 18 16
Birkenhead Barcelona 7 5 1 1 18 9 9 16
Forrest Hill Milford De Vries 7 3 2 2 20 18 2 11
Eastern Suburbs Lilywhites 7 2 4 1 18 3 15 7
Three Kings Utd Brazil 6 1 4 1 9 19 -10 4
Bucklands Beach AFC 7 1 5 1 13 30 -17 4
Ellerslie Red 7 4 3 7 18 -11 3

POOL B RESULTS

TEAM P W L D F A GD Pts
East Coast Bays Wood 7 6 1 24 7 17 19
Eastern Suburbs White 7 5 1 1 23 13 10 16
Papakura Nifty Nines 7 4 2 1 30 14 16 13
Western Springs River 7 3 1 3 19 10 9 12
Hibiscus Coast AFC 7 2 3 2 23 14 9 8
Three Kings Utd Argentina 6 2 4 18 19 -1 6
Bay Olympic 7 2 5 11 20 -9 6
Life in United 7 7 6 54 -48 0

 

GIRLS DRAW AND RESULTS

Monday 1 October – Girls

Finals Field Time Home Team Score Score Away Team
Plate FINAL Bar 1 12:00pm Three Kings Utd Spurs 2 vs 0 Three Kings Utd Huddersfield
Championship FINAL FL 1 12:00pm Papakura City 0 vs 1 Fencibles Stars

 

Semi Finals Field Time Home Team Score Score Away Team
1 McD 2 10:00am Papakura City 1 vs 0 Three Kings Utd Spurs
2 McD 3 10:00am Fencibles Stars 1 vs 0 Three Kings Utd Huddersfield

 

Play Off Field Time Home Team Score Score Away Team
Play Off for 5th & 6th McD 1 10:00am Ellerslie Red Girls 2 vs 0 Forrest Hill Milford AFC

 

Sunday 30 September – Girls

Round Field Time Home Team Score Score Away Team
5 FL 1 2:00pm Papakura City 2 vs 0 Three Kings Utd Huddersfield
5 Bar 1 2:00pm Three Kings Utd Spurs 2 vs 0 Ellerslie Red Girls
5 NW 1 2:00pm Fencibles Stars 4 vs 0 Forrest Hill Milford AFC

 

Round Field Time Home Team Score Score Away Team
4 NW 2 12:00pm Three Kings Utd Huddersfield 1 vs 0 Ellerslie Red Girls
4 NW 3 12:00pm Forrest Hill Milford AFC 0 vs 4 Papakura City
4 NW 4 12:00pm Fencibles Stars 3 vs 0 Three Kings Utd Spurs

 

Round Field Time Home Team Score Score Away Team
3 NW 1 10:00am Forrest Hill Milford AFC 1 vs 2 Three Kings Utd Huddersfield
3 NW 2 10:00am Ellerslie Red Girls 0 vs 2 Fencibles Stars
3 NW 3 10:00am Papakura City 1 vs 0 Three Kings Utd Spurs

 

Saturday 29 September – Girls

Round Field Time Home Team Score Score Away Team
2 NW 1 12:30pm Three Kings Utd Huddersfield 1 vs 4 Fencibles Stars
2 NW 2 12:30pm Three Kings Utd Spurs 2 vs 0 Forrest Hill Milford AFC
2 NW 3 12:30pm Papakura City 4 vs 1 Ellerslie Red Girls

 

Round Field Time Home Team Score Score Away Team
1 FL 1 10:30am Three Kings Utd Spurs 3 vs 0 Three Kings Utd Huddersfield
1 Bar 1 10:30am Fencibles Stars 1 vs 0 Papakura City
1 McD 1 10:30am Forrest Hill Milford AFC 0 vs 2 Ellerslie Red Girls

 

Pool – Results

TEAM P W L D F A GD Pts
Fencibles Stars 5 5 14 1 13 15
Papakura City 5 4 1 10 2 8 12
Three Kings Utd Spurs 5 3 2 7 4 3 9
Three Kings Utd Huddersfield 5 2 3 4 10 -6 6
Ellerslie Red Girls 5 1 4 3 10 -7 3
Forrest Hill Milford AFC 5 5 1 14 -13 0